236 هزار خانوار در استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 236 هزار خانوار در این استان تحت پوشش این بیمه هستند و از خدمات آن بهره مند می شوند.

236 هزار خانوار در استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ امان الله شاقوزایی اظهارکرد: صندوق بیمه اجتماعی یکی از صندوق های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و فعالیت آن در راستای تحقق قانون اساسی و تامین پوشش بیمه ای جامعه هدف خود بوده تا بتواند عدالت بیمه ای را بین روستاییان و عشایر تعمیم و توسعه دهد.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز یکهزار و 150 نفر مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در سیستان و بلوچستان هستند، گفت: همچنین واریزی هر خانوار به عنوان حق بیمه حداقل 330 هزار تومان و حداکثر 840 هزار تومان سالیانه و ماهیانه حداقل 27 هزار تومان و حداکثر 70 هزار تومان بوده که به 2 صورت سه ماهه و 6 ماهه قابل پرداخت است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان اضافه کرد: انتقال بین بیمه تامین اجتماعی و بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر امکان پذیر است.

وی بیان نمود: این طرح در سراسر سیستان و بلوچستان اجرا شده و افراد با سن 18 تا 50 می توانند از خدمات این صندوق بهره مند شوند همچنین بازنشستگی 15 سال سابقه کار و سن 60 سال است.

شاقوزایی توضیح داد: 64 کارگزاری در سیستان و بلوچستان داریم که از این تعداد پنج کارگزاری در زاهدان، یک کارگزاری در میرجاوه، 2 کارگزاری در نوک آباد، چهار کارگزاری در سراوان، 2 کارگزاری در سیب سوران، چهار کارگزاری در چابهار، پنج کارگزاری در ایرانشهر، چهار کارگزاری در بمپور، 12 کارگزاری در بزمان، پنج کارگزاری در مهرستان، 2 کارگزاری در زابلی، چهار کارگزاری درهامون، 6 کارگزاری در زهک، سه کارگزاری در هیرمند، یک کارگزاری در نیمروز، چهار کارگزاری در زابل، یک کارگزاری در قصر قند، 2 کارگزاری در فنوج، 2 کارگزاری در راسک و 2 کارگزاری در نیکشهر هستند.

وی با بیان اینکه این بیمه برای ساکنان روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفراست گفت: قالی بافان و افراد شاغل در صنایع دستی هم می توانند با اخذ تادییه از سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین ساکنان روستاها می توانند با ارائه تاییدیه از دهیار روستا، خانه بهداشت و شورای بخش یا روستا و یا ارائه دفترچه درمان روستایی تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

وی اظهار داشت: در کشور دستگاه های بیمه گر مختلف را داریم، اما به دلیل اینکه غالب جمعیت استان سیستان و بلوچستان حدود 52 درصد روستایی و کشاورز هستند صندوق بیمه اجتماعی قطعا می تواند کارکردی متفاوت تر داشته باشد.

شاقوزایی با اشاره به سه خدمت اصلی ازکار افتادگی، بازنشستگی و فوت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر گفت: این سه خدمت از خدمات بسیار خوبی است که بیمه شدگان می توانند از آن استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "236 هزار خانوار در استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "236 هزار خانوار در استان تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید