گفت وگوی تلفنی پوتین و رئیس جمهور چین درباره مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، رؤسای جمهور روسیه و چین روز جمعه تلفنی درباره تلاش های مشترک برای مقابله با ویروس کرونا و تولید واکسن این بیماری صحبت کردند.

گفت وگوی تلفنی پوتین و رئیس جمهور چین درباره مقابله با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حساب و کتاب، کاخ کرملین روسیه گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز جمعه در تماسی تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله راه های مبارزه با ویروس کرونای جدید گفت وگو کردند.

بر اساس اعلام کرملین، سران دو کشور از سطح همکاری عالی میان دو کشور از زمان شیوع ویروس کرونا قدردانی کرده و آمادگی خود برای ادامه همکاری مشترک برای تولید واکسن کرونا و مداوای این بیماری و تقویت تلاش جامعه بین الملل در این جهت و جلوگیری از سیاسی کردن این موضوع تاکید کردند.

شی نیز در این تماس تلفنی ابراز اطمینان کردن که تلاش های مشترکی که مسکو و پکن و تمام جامعه بین الملل به کار گرفته به شکست تمامی بیماری ها و پیروزی قاطع در مبارزه با ویروس کووید-19 و غیر آن منجر خواهد شد.

چین نخستین کشوری بود که ویروس کرونا در این کشور و در استان هوبی و شهر ووهان به شدت شیوع پیدا کرد. اما این کشور روزهای اخیر توانست شیوع ویروس کرونا در این کشور را کنترل کند و تعداد ابتلای روزانه به کرونا در این کشور تک رقمی بوده و طی چند روز گذشته تلفات روزانه کرونا در چین صفر بوده است.

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در چین حاکی از آن است که حدود 83 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 4 هزار و 633 نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده اند.

اما ویروس کرونا در روسیه همچنان به سرعت در حال شیوع بوده و بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از 187 هزار نفر رسیده و قربانیان کرونا نیز از 1723 مورد فراتر رفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گفت وگوی تلفنی پوتین و رئیس جمهور چین درباره مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفت وگوی تلفنی پوتین و رئیس جمهور چین درباره مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید