کرونا سلول های دهان را نیز آلوده می کند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، محققان به شواهدی دست پیدا کردند که نشان می دهد کروناویروس سلول های دهان را نیز آلوده می کند.

کرونا سلول های دهان را نیز آلوده می کند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، یک تیم از محققان بین المللی شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد کروناویروس جدید و عامل بیماری کووید 19 سلول های دهان را آلوده می کند.

درحالیکه کاملا شناخته شده است که مجرای تنفسی فوقانی و ریه ها مکان اصلی عفونت کروناویروس هستند، سرنخ هایی وجود دارد که نشان می دهد این ویروس می تواند سلول های سایر قسمت های بدن مانند سیستم گوارش، رگ های خونی، کلیه ها و بر اساس نتایج مطالعه جدید، دهان را نیز آلوده کند.

ویژگی کروناویروس جدید در آلوده ساختن نقاط مختلف بدن توضیح دهنده چرایی علائم گسترده ای از جمله از دست دادن حس چشایی، خشکی دهان و تاول زدن است که در بیماران مبتلا به کووید 19 دیده می شود.

محققان آمریکایی اظهارکردند: علاوه بر این، یافته های به دست آمده به احتمال نقش دهان در انتقال کروناویروس به ریه ها یا سیستم گوارش از طریق بزاق مملو از ویروس اشاره دارد. شناخت بهتر از نقش دهان می تواند ما را نسبت به راهکارهایی که در کاهش انتقال ویروس در داخل و خارج بدن موثر هستند، آگاه سازد.

محققان پیش از این به این موضوع پی برده بودند که بزاق افراد مبتلا به بیماری کووید 19 می تواند حاوی مقادیر بالایی از کروناویروس باشد و مطالعات نشان می دهد آزمایش بزاق می تواند به عنوان روش تشخیصی این بیماری قابل اعتماد باشد. آنچه محققان به طور کامل نمی دانند این است که کروناویروس موجود در بزاق از کجا نشات می گیرد.

دراین بررسی جدید محققان اظهارکردند: اطلاعات آزمایشگاهی حاکی از آن است برخی از ویروس های موجود در بزاق می توانند از بافت های آلوده در دهان نشات گرفته باشند.

منبع: جام جم آنلاین

به "کرونا سلول های دهان را نیز آلوده می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا سلول های دهان را نیز آلوده می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید