کاهش محدودیت های قرنطینه در دانمارک و اتریش از هفته آینده

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، دانمارک پس از قرنطینه سه هفته ای به دلیل شیوع کرونا در این کشور، از هفته آینده محدودیت های پیشگیرانه را کاهش خواهد داد.

کاهش محدودیت های قرنطینه در دانمارک و اتریش از هفته آینده

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز نوشت: میته فردریکسن نخست وزیر دانمارک گفت دولت قصد دارد در 15 آوریل مهدکودک ها و مدارس را به عنوان اولین قدم دولت برای خروج تدریجی از قرنطینه سه هفته ای کشور بازگشایی کند.

این کشور که یکی از اولین کشورهای اروپا بود که قرنطینه و تعطیل شد، در طول هفته گذشته با شمار مبتلایان و قربانیان نسبتاً پایداری روبه رو بوده است.

در 11 مارس دانمارک قرنطینه گفت که منجر به تعطیلی مدارس، مهدکودک ها، رستوران ها، کافه ها و سالن های ورزشی و نیز بسته شدن تمام مرزهای کشور شد.

پیشنهاد ابتکار پس از تجربه کرونا و خروج از قرنطینه

مهدکودک ها و مدارس در مقاطع کلاس های اول تا پنجم در تاریخ 15 آوریل بازگشایی می شوند.

مابقی محدودیت ها از جمله ممنوعیت تجمع بیش از 10 نفر حداقل تا دهم ماه مه به قوت خود باقی خواهند ماند. ممنوعیت تجمعات بزرگتر تا ماه آگوست ادامه خواهند داشت.

دانمارک پس از اتریش دومین کشور در اروپا است که به ارائه جزئیات و تاریخ بازگشایی تدریجی مراکز آموزشی و خروج از قرنطینه پرداخته است. اتریش نیز اعلام کرده است که روز پس از عید پاک اقدام به کاهش محدودیت ها و خروج تدریجی از قرنطینه خواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "کاهش محدودیت های قرنطینه در دانمارک و اتریش از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش محدودیت های قرنطینه در دانمارک و اتریش از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید