کاهش صادرات برنج هندی به ایران به خاطر کرونا و تنش ایران ـ آمریکا

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، انتظار می رود به خاطر تشدید تنش نظامی بین ایران و آمریکا در کنار شیوع ویروس کرونا در چین صادرات برنج هندی به خصوص به ایران کاهش یابد.

کاهش صادرات برنج هندی به ایران به خاطر کرونا و تنش ایران ـ آمریکا

به گزارش گروه مالی وبلاگ حساب و کتاب، پیش بینی می شود، به دلیل تشدید تنش نظامی بین ایران و آمریکا طی هفته های گذشته در کنار تبعات شیوع ویروس کرونا در چین، صادرات برنج هندی به بازار های جهانی و به خصوص ایران طی سال جاری تا 20 درصد کاهش یابد.

به گزارش بیزینس استاندارد، طی سال مالی 2019 ـ 2018 صادرات برنج هندی به ایران 1.5 میلیارد دلار برآورد می شود که معادل 25 تا 30 درصد کل صادرات برنج هند است.

بین سال های 2010 تا 2019 صادرات برنج هند به بازار های جهانی به طور متوسط سالانه 14 درصد افزایش داشته است. آمار ها حاکی از آن است که در شرایط کنونی هند حدود 25 درصد برنج صادراتی به بازار های جهانی را تأمین کرده و 2 درصد کل صادرات این کشور را برنج تشکیل می دهد.

اخیراً مؤسسه دیریبل کاپیتال آمریکا گزارش داده است که به طور کلی صادرات برنج در جهان در سال جاری کاهش یافته و خواهد یافت که دلیل اصلی آن تشدید تنش ژئوپلتیک در جامعه بین الملل است. بخش قابل توجهی از این کاهش صادرات برنج در بازار های آسیایی اتفاق خواهد افتاد.

پوشکار موکوار، مدیر مؤسسه دیریبل کاپیتال می گوید: ایران بزرگ ترین بازار صادراتی برنج هند است و شاهد کاهش 22 درصدی صادرات به این کشور از هند هستیم.

دوندرا وورا، تاجر برنج، می گوید: از اکتبر سال 2019 و بالا دریافت تنش بین ایران و آمریکا شاهد کاهش صادرات برنج به ایران هستیم و این فرایند هنوز بهبود پیدا نکرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کاهش صادرات برنج هندی به ایران به خاطر کرونا و تنش ایران ـ آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش صادرات برنج هندی به ایران به خاطر کرونا و تنش ایران ـ آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید