چراغ سبز خودرو به بورس، بازار سهام مثبت می ماند؟

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، امروز شاخص کل بورس با بیش از سه هزار واحد مثبت (0.2 درصد رشد) در محدوده یک میلیون و 434 هزار واحد نهاده شد. شاخص هم وزن نیز امروز با بیش از 0.2 درصد رشد در کانال 384 هزار واحد نهاده شد.

چراغ سبز خودرو به بورس، بازار سهام مثبت می ماند؟

ارزش معاملات بورس امروز در سرانجام بازار به بیش از 5 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به روز گذشته با کاهش همراه بود. نوری،خودرو و رمپنا به ترتیب با هزار و 100 و 600 واحد مثبت بیشترین تاثیر را در شاخص کل داشتند.

ارزش کل معاملات امروز بازار سهام به 63 هزار میلیارد تومان رسید که از این مبلغ تنها 5.8 هزار میلیارد تومان آن مربوط به معاملات خرد سهام و حق تقدم و صندوق های قابل معامله سهامی بوده که تنها 9 درصد از کل ارزش معاملات امروز بود. امروز بیش از 55 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در فرابورس معامله شد.

بعلاوه بیشترین ارزش معامله برای نمادهای خودرو، دارا یکم و پالایش ثبت شد. بیشترین حجم معامله هم برای خودرو، خساپا و خبهمن ثبت شد.

بهترین گروه های صنعتی امروز خودرو، شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

در حالی که بازار سهام روز گذشته در بیشتر نمادها قرمز بود و با افت 0.6 درصدی به کار خود سرانجام داده بود امروز به یاری خودرویی ها دوباره مثبت شد و سبز به کار خود سرانجام داد.

شاخص کل فرابورس نیز با بیش از 117واحد رشد و 0.5 درصد رشد در محدوده 20 هزار و 349 واحد نهاده شد. نمادهای تاثیرگذار در شاخص فرابورس امروز بپارس، غصینو و آریا بودند.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه عنوان نمود: در حال حاضر عامل اصلی رشد بورس، فرایند مثبت خودرویی هاست. امروز گروه خودرو خیلی خوب حجم خورد. البته احتمالا این رشد کار بازیگران بازار است تا گلایه و شکایت سهامداران کم گردد.

وی اضافه نمود: پیش بینی می کنم فردا نیز بازار با رشد گروه خودرو همچنان مثبت بماند. در این شرایط سهامدارانی سود می نمایند که سهم خود را نگه دارند. کسی که در مثبت بفروشد و در منفی بخرد از سود اصلی بازار جا خواهند ماند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس وبلاگ حساب و کتاب بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "چراغ سبز خودرو به بورس، بازار سهام مثبت می ماند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز خودرو به بورس، بازار سهام مثبت می ماند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید