پیش بینی گرمای شدید در تهران، آب و هوای کشور در هفته آینده

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، پیش بینی می گردد: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش باد پیش بینی می گردد. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 40 و 26 درجه خواهد بود.

پیش بینی گرمای شدید در تهران، آب و هوای کشور در هفته آینده

صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در پنج روز آینده در شرق کشور خصوصا زابل وزش باد شدید و گردوخاک خواهیم داشت.

او در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرگزاری فارس، در تشریح شرایط جوی کشور گفت: امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، بارش پراکنده گاهی وزش باد در ارتفاعات گیلان و خراسان رضوی داریم.

وی اضافه نمود: روز آینده در بعضی نقاط گیلان، ارتفاعات مازندران و کرمان بارش پراکنده پیش بینی می گردد و این شرایط جوی روز شنبه 15 خرداد در ارتفاعات نوار شمالی کشور و روز یکشنبه 16 خرداد در ارتفاعات گیلان و مازندران حاکم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه 17 خرداد در بعضی نقاط سواحل خزر، شمال آذربایجان شرقی، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و اردبیل در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب بارش پراکنده گاهی وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان اظهار کرد: در روزهای آینده غیر از مناطقی که ذکر شد در اغلب نقاط کشور آسمان صاف و آفتابی است.

وی اعلام کرد: در 5 روز آینده در شرق کشور خصوصا زابل وزش باد شدید و گردوخاک خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی توضیح داد: روز آینده در استان های ساحلی خزر و اردبیل دما کاهش می یابد.

ضیائیان اضافه نمود: امروز و فردا دریای خزر مواج است و در سه روز آینده شرق دریای عمان و همچنین شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در تشریح شرایط جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی افزایش باد پیش بینی می گردد. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 40 و 26 درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی توضیح داد: فردا شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه بالای صفر، خنک ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای 48 درجه بالای صف گرمترین مرکز استان خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیش بینی گرمای شدید در تهران، آب و هوای کشور در هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی گرمای شدید در تهران، آب و هوای کشور در هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید