پنتاگون: برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی تهدید جهانی است

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، پس از آنکه پیونگ یانگ در جریان مانور نظامی اخیر خود از موشک های بالستیک قاره پیمایی که قبلا دیده نشده بودند، رونمایی کرد، وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد برنامه های موشکی و اتمی کره شمالی یک تهدید جهانی هستند.

پنتاگون: برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی تهدید جهانی است

به نقل از خبرگزاری رویترز، رونمایی از یک موشک بالستیک قاره پیمای جدید در مانور نظامی روز شنبه کره شمالی نظر بسیاری از تحلیل گران غربی را به خود جلب کرد. اما مقامات در کره جنوبی نسبت به نمایش این سیستم های موشک انداز چندمنظوره جدید و موشک های کوتاه برد پر سرعت که برای حمله به اهداف در کره جنوبی مناسب هستند، بسیار نگرانند.

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پیش از آغاز نشستش با سو ووک، وزیر دفاع کره جنوبی گفت: ما موافقیم که برنامه های اتمی و موشک بالستیک کره شمالی همچنان تهدیدی جدی برای امنیت و ثبات منطقه و جهان هستند.

وی اضافه کرد: آمریکا همچنان به حفظ امنیت کره جنوبی متعهد است.

با این حال، اسپر تاکید کرد: کره جنوبی و آمریکا باید راه منصفانه تری برای تشریک هزینه های دفاعی پیدا کنند تا هزینه این اقدام به طور ناعادلانه بر دوش مالیات دهندگان آمریکایی قرار نگیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به روابطش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی افتخار می کند بارها گفته است که سئول باید سهم بیشتری از هزینه نیروهای نظامی آمریکایی مستقر در کره جنوبی را پرداخت کند.

حدود 28 هزار و 500 نیروی آمریکایی به عنوان بازدارنده ای در برابر پیونگ یانگ در کره جنوبی مستقر هستند که البته حضور آنها پیامی به چین درباره نفوذ و قابلیت های آمریکا در قاره آسیا نیز هست.

به طور جداگانه مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه با اشاره به عدم آزمایش موشک های بالستیک قاره پیما توسط پیونگ یانگ به وبلاگ حساب و کتاب گفت: به خاطر سیاست مشارکت ترامپ، خطر کره شمالی برای آمریکا کاهش یافته است.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز (پنج شنبه) خاطرنشان کرد، سو هون، مشاور امنیت ملی این کشور برای دیدارهای از قبل اعلام نشده با همتای آمریکایی خود و همچنین با پامپئو در واشنگتن به سر می برد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "پنتاگون: برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی تهدید جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: برنامه های اتمی و موشکی کره شمالی تهدید جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید