پالس مثبت کره جنوبی برای پرداخت پول های بلوکه شده ایران

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که کره جنوبی پس از مطرح شدن توافق 25 ساله ایران و چین به تهران پیغام داد و برای آزادی سازی پول های ایران اعلام آمادگی کرد.

پالس مثبت کره جنوبی برای پرداخت پول های بلوکه شده ایران

فداحسین مالکی در گفت وگویی، در مورد عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، گفت: حدود 7 الی 10 میلیارد دلار از پول های ایران در سئول بلوکه شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام صرفا به دلیل فشار های ایالات متحده صورت گرفته و کره جنوبی هیچ دلیل منطقی و قانونی برای آن مطرح نکرده است.

وی با اشاره به اینکه اگر کره جنوبی امول ایران را آزاد نکند به ضررش تمام خواهد شد، ادامه داد: در واقع گزینه های متعددی وجود دارد که می تواند از سوی تهران در مقابله با این امر عملیاتی گردد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: به عنوان مثال می توان در مورد توزیع محصولات کُره ای در کشورمان تجدید نظر صورت بگیرد و تصمیم گیری جدیدی گردد که این امر به معنای از دست دادن بازار جمهوری اسلامی ایران برای سئول است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه وقتی موضوع قرارداد ایران و چین مطرح شد، آمریکایی ها در موضع ضعف قرار گرفتند، اعلام نمود: این مهم در حالیست که کُره ای ها نیز به کشورمان پیغام دادند که حاضر به پرداخت و آزادی سازی پول هستند.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "پالس مثبت کره جنوبی برای پرداخت پول های بلوکه شده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پالس مثبت کره جنوبی برای پرداخت پول های بلوکه شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید