وقتی برنده گلدن گلوب سال جاری خائن می گردد

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، انتشار مجدد یک مصاحبه قدیمی از کلئوئی ژائو کارگردان فیلم سرزمین آواره ها موجب شده گروهی در کشور زادگاهش چین او را یک خیانت کار معرفی نمایند.

وقتی برنده گلدن گلوب سال جاری خائن می گردد

به گزارش ایسنا به نقل از فیگارو، پیروزیت فیلم سرزمین آواره ها در جوایز گلدن گلوب و کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی این جوایز در ابتدا مورد استقبال فراوان مردم و رسانه های چینی نهاده شد، اما انتشار مجدد مصاحبه این کارگردان چینی با یک مجله فیلم در سال 2013، کمپینی را علیه شانس نخست جوایز اسکار سال جاری به راه انداخته است.

ژائو که در چین متولد شده و در آمریکا زندگی می نماید، نخستین زن سینماگر آسیایی است که پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم جوایز گلدن گلوب می گردد و او همچنین پس از باربارا استرایسند دومین زن در تمام ادوار جوایز سینمایی است که برنده شاخه بهترین کارگردانی شده است.

پیروزیت های فیلم سزمین آوارها که به زندگی هیپی های مدرن در آمریکا می پردازد او را به یک افتخار ملی در کشور زادگاهش چین تبدیل نموده بود، اما انتقاداتی که او در سال 2013 نسبت به کشور مطرح نموده بود دوباره منتشر شده حواشی زیادی برای این کارگردان 38 ساله ایجاده نموده است. ژائو حدود یک دهه پیش در مصاحبه ای که به او نسبت داده شده عنوان نموده چین جایی است که در همه جای آن دروغ وجود دارد و او همچنین گفته، اکنون کشورش آمریکاست.

بعضی از چینی های ملی گرا و افراطی در فضای مجازی با واکنش به این صحبت ها، کلوئی ژائو را یک خائن توصیف نموده اند، اتفاقی که احتمالا اکران فیلم سرزمین آواره ها را در چین با مشکلاتی رو به رو کند که قرار بود از 23 آوریل شروع گردد.

در اولین واکنش ها به این اظهارنظر، پوستر های فیلم سرزمین آواره ها از بستر شبکه های اجتماعی چینی حذف شده و همچنین سایت های فروش آنلاین بلیت سینما در چین نیز تاریخ اکران این فیلم را از فهرست برنامه های اکران خود کنار گذاشته است.

سرزمین آوارها با کسب 165 جایزه سینمایی شامل دو جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم و کارگردانی، بخت نخست درخشش در نود و سومین دوره جوایز آموزشگاه اسکار محسوب می گردد.

منبع: فرارو

به "وقتی برنده گلدن گلوب سال جاری خائن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی برنده گلدن گلوب سال جاری خائن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید