وضع قوانین غیرکارشناسی در حال لطمه زدن به پیکره صادرات است

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، با توجه به مسائل پیش آمده ناشی از تعلیق کارت های بازرگانی و با توجه به اهمیت حمایت از صادرات غیرنفتی در شرایط تحریم مالی، رئیس اتاق بندرعباس با ارسال نامه ای به استاندار استان هرمزگان خواهان برطرف مسائل ناشی از وضع قوانین دست و پاگیر و غیرکارشناسی در حوزه صادرات شد و گفت: تصمیمات اخیر، ظن لطمه زدن به پیکره صادرات را تداعی نموده است.

وضع قوانین غیرکارشناسی در حال لطمه زدن به پیکره صادرات است

محمدرضا صفا در این نامه با اشاره به مسائل فعالان مالی در سالی که جهش فراوری نام گذاری شده است، بیان داشت: جهش فراوری زمانی معنا می یابد که جهش صادرات را به دنبال داشته باشد ولی متأسفانه تصمیماتی که گرفته می گردد لطمه فراوانی به صادرنمایندگان وارد نموده است.

او اضافه کرد: روان سازی در بخش صادرات باید اولویت نخست مسئولان باشد و این در حالی است که در حال حاضر صادرنمایندگان با مسائل عدیده ای روبرو هستند و به سختی امورات خود را پیش می برند.

صفا در ادامه این نامه تصریح نموده است: بسته بندی، حمل ونقل جاده ای و دریایی صادرنمایندگان با ارز آزاد است و تورم داخلی هم در کنار آن وجود دارد و در کنار تمام این مسائل، وقفه های پیش آمده در اثر ویروس کرونا را نیز به مسائل صادرنمایندگان اضافه نموده است ولی با این حال صادرنمایندگان عرصه را رها ننموده اند و برای رشد مالی کشور کوشش می نمایند.

رئیس اتاق بندرعباس اضافه کرد: بازارهایی که سال ها صادرنمایندگان برای به دست آوردنشان زحمت کشیده اند نباید یک شبه با یک بخشنامه غیرکارشناسی و یا مصوبه از دست برود و مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند.

وی توضیح داد: عدم شفافیت در صدور بخشنامه ها باعث سردرگمی فعالان مالی شده و بهبود فضای کسب وکار را مورد تهدید قرار می دهد و این رویه دیگر نمی توان امیدی به بخش صادراتی کشور داشت.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "وضع قوانین غیرکارشناسی در حال لطمه زدن به پیکره صادرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضع قوانین غیرکارشناسی در حال لطمه زدن به پیکره صادرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید