واشنگتن ایران را به کوشش برای انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا ایران را به کوشش برای انجام آنچه به گفته او اقدامات تحریک آمیز خوانده شده متهم نموده است.

واشنگتن ایران را به کوشش برای انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد

با وبسایت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حساب و کتاب، یک مقام ارشد نیروی دریایی آمریکا روز آدینه ایران را به کوشش برای انجام اقدامات تحریک آمیز در تنگه هرمز و سایر نقاط منطقه در آینده متهم نموده است.

آمریکا بدون ارائه مستندات لازم، ایران را مسئول حملاتی دانسته که در تابستان امسال به چند نفت کش در خلیج فارس انجام شدند.

توماس مادلی، وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا گفت: فکر می کنم آنها انجام اقدامات تحریک آمیز در آن نقطه را ادامه خواهند داد و فکر می کنم هر فرصتی را برای انجام آن، مغتنم خواهند شمرد.

مادلی در ادامه ادعاهایش گفته بدون براندازی در ایران، آمریکا لحن متفاوتی از سوی سران ایران را نخواهد شنید.

وی افزود: به نظر من، چیزی کمتر از تغییر نظام در آنجا باعث نخواهد شد لحن رهبران این کشور تغییر کند تا که آنها کاری را که در این مدت انجام داده اند متوقف خواهند کرد.

وزارت دفاع آمریکا از اردیبهشت ماه امسال 14000 نیروی نظامی به منطقه اعزام نموده است. واشنگتن هدف از اعزام این نیروها را مهار ایران ذکر نموده است.

مادلی در بخش دیگری از ادعاهایش گفت واکنش آمریکا به اقدامات ایران می تواند پنتاگون را از تمرکز بر اولویت های دیگر مانند مقابله با چین دور کند.

وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا گفت: واکنش ما به سوءرفتارهای آنها در آن منطقه این است که یک ناو هواپیمابر را 10 ماه به آنجا می فرستیم. این اقدام چه تأثیری بر آمادگی ناوگان ما دارد؟ هر چه این ناو برای مدت بیشتری در آنجا باشد از آمادگی ما کاسته می گردد.

آمریکا از روز 9 اردیبهشت ماه امسال به درخواست کنث مک کنزی، رئیس سازمان فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام و به دستور جان بولتون، مشاور امنیت ملی وقت آمریکا ناوگروه لینکلن را راهی منطقه کرد.

بولتون در آن موقع گفت این ناوگروه را در واکنش به مجموعه فزاینده ای از نشانه ها و هشدارهای نگران کننده از سوی ایران روانه منطقه نموده است.

از آن موقع به بعد، حضور این ناوگروه در منطقه به دستور مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در منطقه تمدید شد.

رسانه های آمریکا چند هفته پیش گزارش دادند ناوگروه لینکن بعد از 7 ماه حضور در غرب آسیا منطقه را ترک نموده است و قرار است ناو هری ترومن جایگزین آن گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واشنگتن ایران را به کوشش برای انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن ایران را به کوشش برای انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید