نخست وزیر ژاپن آماده ملاقات بدون پیش شرط با اون

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، نخست وزیر جدید ژاپن در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت که آماده ملاقات بدون پیش شرط با رهبر کره شمالی است.

نخست وزیر ژاپن آماده ملاقات بدون پیش شرط با اون

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یوشیهیده سوگا در سخنرانی ویدئویی بامداد شنبه خود در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای ملاقات بدون پیش شرط با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرد.

سوگا همچنین به رغم نبود هرگونه روابط دیپلماتیک میان ژاپن و کره شمالی، تاکید نمود که ایجاد روابط سازنده میان توکیو و پیونگ یانگ نه تنها به نفع دو طرف است، بلکه در صلح و ثبات منطقه ای نیز نقش خواهد داشت.

وی به اعلامیه پیونگ یانگ میان ژاپن و کره شمالی اشاره نمود و گفت که براساس این اعلامیه، توکیو به دنبال عادی سازی روابط با پیونگ یانگ به وسیله حل جامع نگرانی ها مثل موضوع آدم ربایی، مسایل هسته ای و موشکی و حل و فصل گذشته ناخوشایند است.

ژاپن و کره شمالی در حال حاضر هیچ رابطه دیپلماتیکی ندارند، اما مذاکراتی میان دو کشور در ارتباط با ربایش شهروندان ژاپنی در دهه های 70 و 80 میلادی و برنامه هسته ای پیونگ یانگ میان دو طرف انجام شده است.

شینزو آبه نخست وزیر پیشین ژاپن که ماه گذشته به دلیل بیماری استعفا کرد، بارها آمادگی خود را برای ملاقات بدون پیش شرط با مقام های کره شمالی اعلام نموده بود، اما چنین اتفاقی هرگز نیافتاد.

سوگا همچنین در ارتباط با المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو گفت که ژاپن مصمم است به طور قطع این بازی ها را در تابستان سال 2021 برگزار کند تا نشانه پیروزی بشریت بر همه گیری کرونا باشد. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "نخست وزیر ژاپن آماده ملاقات بدون پیش شرط با اون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر ژاپن آماده ملاقات بدون پیش شرط با اون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید