مکان های گردشگری ایران؛ 10 پیشنهاد متفاوت برای سفر در عید

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، چیزی تا نوروز نمانده و عید و تعطیلات طولانی اش هم برای خیلی ها یعنی سفر. برای همین هم ما سری به مکان های گردشگری ایران در شهرهای مختلف زده ایم و 10 جاذبه را در نقاط مختلف ایران انتخاب نموده ایم تا شاید تماشا عکسش انگیزه ای باشد برای سفر به آن شهر. جاهایی متفاوت برای مسافرت در نوروز.

مکان های گردشگری ایران؛ 10 پیشنهاد متفاوت برای سفر در عید

جزیره کوشک؛ مسجد سلیمان

کوشک، جزیره ایست زیبا از توابع شهرستان اندیکا مسجد سلیمان که 145 کیلومتر با اهواز فاصله دارد. این منطقه که به سرزمین کوه های شگفت مشهور است در دل دریاچه نیلگون سد شهید عباس پور قرار گرفته است. پوشش گیاهی متنوع، چمن زارها، گل های رنگارنگ و درختان میوه، دیدنی شفق و قایق سواری از جاذبه های جزیره رویایی کوشک است.

راه دسترسی: اندیکا در 62 کیلومتری مسجدسلیمان واقع شده. باید از جاده مسجد سلیمان به سمت شهرستان اندیکا حرکت کرد. بعد از رسیدن به اندیکا به سمت دریاچه سد شهید عباسپور می رسید که جزیره کوشک در دلش قرار گرفته است.

خانه زینت الملوک؛ شیراز

شیراز، شهر باغ های دلگشاست و خیلی جاها هست که می گردد به آنها سر زد، از مقبره حافظ و سعدی تا مسجدهای بی نظیری مثل نصیرالملک، اما برخی از جاهای دیدنی شیراز هم هستند که با وجود تمام زیبایی ها به حاشیه رفته اند، مثل خانه زینت الملوک. خانه زینت الملوک در ضلع غربی نارنجستان قوام واقع شده. خانه ای به جا مانده از دوره قاجار که جدا از حیاطش، خود عمارتش نیز با وجود سقف چوبی، آیینه کاری و کاشی کاری هفت رنگ هلالی و نقاشی هایی از پرندگان و گل و بوته چشم نواز است.

آدرس: خیابان لطفعلی خان، زند

دهکده زراس؛ خوزستان

اگر عید را برای سفر به خوزستان انتخاب می کنید، بدون دیدن دهکده زراس ترکش نکنید. زراس دهکده تفریحی-توریستی ست که در شمال دریاچه کارون 3 و در فاصله 14 کیلومتری جنوب شهر دهدز قرار گرفته است. این دهکده با آب و هوای خشک خوزستان چندان میانه ای ندارد، سرسبز است و بین کوه و جنگل های بلوط دریاچه ای آبی رنگ پهن شده که می گردد در آن قایق سواری و ماهیگیری کرد و شب را هم در یکی از سویئت ها یا ویلاهایش ماند.

راستا دسترسی: دهکده تفریحی زراس واقع در 14 کیلومتری جنوب شهر دهدز و به فاصله 39 کیلومتری از سد کارون سه

رامیان؛ گلستان

بیشتر ما گلستان را با جنگل ملی اش یا جنگل ناهارخورانش می شناسیم، اما در 76 کیلومتری مرکز استان یعنی گرگان شهرستان رامیان واقع شده، جایی که به جنگل سرسبز گلستان معروف شده. رامیان سرسبز است و اسب های وحشی و جنگل های مه گرفته تصویری رویایی از آن ساخته. در سفر به رامیان دیدن قلعه موران یا ماران را که در 12 کیلومتری جنوبش قرار گرفته، چشمه گل رامیان در 5 کیلومتری آن، چشمه سرخ و آبشار اولنگ را هم نباید از دست داد.

راستا دسترسی: اگر از سمت تهران راهی شده اید، باید از جاده هراز یا فیروزکوه راستا شمال را در پیش گرفته و بعد از ساری و گرگان جاده را به سمت آزاد شهر برانید. 35 کیلومتر بعد از علی آبادکتول و 10 کیلومتر قبل از آزادشهر به پلیس راه رامیان می رسید. باید جاده را به سمت راست یا همان خروجی رامیان بپیچید تا بعد از پنج کیلومتر به شهر رامیان برسید.

خیابان سی تیر؛ تهران

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ایران، تهران است. عید برترین وقت برای تهران گردی است. هم هوا خوب است و هم تهران خلوت. پیشنهاد خیلی ها سرزدن به کاخ های تهران یا رفتن به باغ های زیبایی مثل باغ ایرانی ست که پر از سنبل و لاله است. انتخاب دیگری هم هست مثل خیابان سی تیر تهران که در دلش یک عالمه تاریخ نهفته است. جدا از آن هم جاهای دیدنی اش کم نیست. چند وقتی ست که خیابان را سنگ فرش نموده اند و با آمدن غذا فروشی ها و کافه های سیار حال و هوای خیابان حسابی عوض شده. رستوران گل رضاییه و موزه آبگینه که زمانی خانه قوام بوده و حالا سفال و شیشه های دوره های مختلف را در آن به نمایش گذاشته شده از جذابیت های این خیابان است. خیابان را که تا پایان بروید به موزه پست و سر در باغ ملی ایران و بازار تهران می رسید.

آدرس: خیابان جمهوری، بعد از پردیس سینمایی چهارسو

آبشار نوژیان؛ خرم آباد

جدا از جاهای دیدنی داخل شهر مثل قلعه فلک الافلاک یا دریاچه کیو، خرم آباد را به آبشارهایش می شناسند. بیشتر آبشارهای خرم آباد در اطرافش قرار گرفته اند اما نزدیک ترین و دیدنی ترین آبشار به شهر، آبشار نوژیان است. این آبشار در 38 کیلومتری خرم آباد واقع شده. نوژیان که بلندترین آبشار ایران است به خاطر وجود گیاهی شبیه عدس که نامش نوژی ست به این نام معروف و از مکان های گردشگری ایران است.

راستا دسترسی: 14 کیلومتر بعد از پلیس راه در جاده کمربندی خرم آباد، تابلو آبشار نوژیان را می بینید. از این سه راهی به سمت چپ بپیچید. از ابتدای سه راهی تا آبشار دقیقا 38 کیلومتر راه است.

اورامانات؛ سنندج

یکی از قشنگ ترین منطقه ها گردشگری ایران در بهار، کردستان است و یکی از خوش آب و هواترین شهرهایش مریوان. مریوان با سنندج 128 کیلومتر فاصله دارد و از دیدنیی ترین جاهایش روستای اورامانات است. اورامانات که مثل ماسوله گیلان به خانه های پلکانیش معروف است، به هزار ماسوله شهره است. 15 فرودین هم مرنام دیدنی پیرشالیار که مرنامی شامل پایکوبی و دف نوازی است در این منطقه برگزار می گردد. روستاهای پلنگان و هجیج نیز از جذابه های این منطقه اند.

راستا دسترسی: اورامانات با ماسوله 65 کیلومتر فاصله دارد. از سنندج باید راه مریوان را در پیش گرفت و به مریوان که رسید تابلوها شما را به سمت اورامانات راهنمایی می نمایند.

ساحل بوشهر

بوشهر پر از حس خوب است. به عقیده خیلی ها زیباترین ساحل جنوب را بوشهر دارد. می گردد بعد از گشت و گذار در شهر و دیدن عمارت ها و بناهای مختلف خود را به ساحل رساند، هم مرغان دریایی را دیدن کرد و هم غذایی دریایی خورد. یکی از برترین اوقات سفر به بوشهر زمانی است که خسته و کوفته به یکی از غذاکده های ساحلی می روید و جلویتان ماهی تازه جنوب می گذارند. در بوشهر نمی توان از خوردن ماهی های شوریده، شیر و حلوا سیر شد و خوردن قلیه ماهی را هم نباید از یاد برد.

برترین رستوران های بوشهر

منبع: اسنپ تریپ

به "مکان های گردشگری ایران؛ 10 پیشنهاد متفاوت برای سفر در عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکان های گردشگری ایران؛ 10 پیشنهاد متفاوت برای سفر در عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید