معاون وزیر راه اطلاع داد: 2000 پروژه بازآفرینی شهری معطل بودجه

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که 2000 پروژه بازآفرینی در کشور در دست انجام است، گفت: این پروژه ها معطل بودجه است و اگر این بودجه ظرف هفته های آینده تخصیص نیابد، فاجعه است.

معاون وزیر راه اطلاع داد: 2000 پروژه بازآفرینی شهری معطل بودجه

به گزارش گروه مالی وبلاگ حساب و کتاب، به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سیدمحمد پژمان دلیل بخشی از کندی پروژه های بازآفرینی را نهایی نشدن موافقت نامه با سازمان برنامه و بودجه خواند و با اشاره به اینکه هم اکنون دو هزار پروژه بازآفرینی در کشور در انتظار دریافت بودجه هستند، عدم اختصاص بودجه بازآفرینی در هفته های آینده را به منزله فاجعه ای در این بخش خواند.

سیدمحمد پژمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: برای جذب بودجه بازآفرینی باید نخست موافقت نامه ای میان شرکت بازآفرینی و سازمان برنامه و بودجه مبادله گردد که برای مبادله این موافقت نامه چندین ماه با سازمان برنامه و بودجه در رفت و آمدیم.

2000 پروژه بازآفرینی در کشور در دست انجام داریم و اگر این بودجه ظرف هفته های آینده تخصیص نیابد فاجعه است.

وی اضافه کرد: اگر این توافقنامه زودتر مبادله گردد، سازمان برنامه و برنامه کشور، بودجه را تخصیص می دهد و یا ما درخواست تخصیص بودجه را می دهیم؛ البته ما در شرکت بازآفرینی شهری ایران درخواست تخصیص بودجه را به این سازمان داده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد: سال گذشته نیز درخواست ما از سازمان برنامه این بود که مدت زمان موافقت نامه را دوساله در نظر بگیرند؛ زیرا معتقد بودیم اختصاص این حجم از بودجه در طول چند ماه سخت است که متاسفانه این امر محقق نشد.

پژمان با اشاره به اینکه هماهنگی نهایی موافقت نامه میان دو دستگاه صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد، موافقت نامه به زودی امضاء گردد و کل بودجه بازآفرینی تخصیص پیدا کند.

وی با اشاره به این که دو هزار پروژه بازآفرینی در کشور در دست انجام داریم که برای تکمیل در انتظار بودجه هستند، گفت: اگر این بودجه ظرف هفته های آینده تخصیص نیابد فاجعه است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، بازآفرینی را همچنان فعال خواند و توضیح داد: اگرچه در بعضی از استان ها تسهیلات ارزان قیمت بازآفرینی با استقبال مردم همراه نشده، اما تقریبا تمام سهمیه تسهیلات یعنی 20 هزار نفر را به بانک معرفی نموده ایم.

وی با اشاره به اینکه بازآفرینی همچنان با قوت دنبال می گردد، یکی از علل کندی طرح های بازآفرینی در کشور را تاخیر سازمان برنامه و بودجه در نهایی کردن موافقت نامه و تخصیص نیافتن بودجه بازآفرینی برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با توجه به جدیت و منابعی که در بحث بازآفرینی وجود دارد، موافقت نامه سریع تر نهایی و اجرایی گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "معاون وزیر راه اطلاع داد: 2000 پروژه بازآفرینی شهری معطل بودجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر راه اطلاع داد: 2000 پروژه بازآفرینی شهری معطل بودجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید