فدائیان: اتودهای قرنطینگی تصویرگر پنج ماه زندگی من در زمان شیوع کرونا است

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، تهران (پانا) - فرشاد فدائیان که با مستند اتودهای قرنطینگی در بخش خارج از مسابقه جشنواره سینماحقیقت حضور دارد، این فیلم را تصویرگر شرایط پنج ماه زندگی روزمره اش در ماه های اولیه شیوع کرونا خواند.

فدائیان: اتودهای قرنطینگی تصویرگر پنج ماه زندگی من در زمان شیوع کرونا است

فرشاد فدائیان که با مستند اتودهای قرنطینگی در بخش خارج از مسابقه جشنواره سینماحقیقت حضور دارد، این فیلم را تصویرگر شرایط پنج ماه زندگی روزمره اش در ماه های اولیه شیوع کرونا خواند.

فرشاد فدائیان که با مستند اتودهای قرنطینگی به درخواست خودش در بخش خارج از مسابقه چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت حضور دارد، درباره این مستند به صبا گفت: این فیلم تصویرگر ادواری شرایط پنج ماه زندگی روزمره من در ماه های اولیه شیوع کرونا است. در جایی که اگر آنجا خانه هم باشد به چیزی مثل زندان شبیه است.

کارگردان مستند اتودهای قرنطینگی که به همراه پسرش فراز فدائیان که همکار او در تصویربرداری و صدابرداری بوده این مستند را به خاتمه رسانده است، اظهار کرد: از ابتدا بنا نبود این اپیزودهای مجزا به یک فیلم کامل تبدیل گردد اما طی روزها و شب هایی که به این اپیزودها اضافه می شد تا رسیدن به 14 اپیزود، خود به خود این نتیجه به دست آمد.

وی با اشاره به مستندسازی در بحران اعلام کرد: در حالت عادی مستندسازها همواره گرفتار نوعی بحران در کار هستند. حالا در خانه ماندن آن ها تبدیل به یک بحران مضاعف شده اما فرصتی پیش آمده است که این روزها و ماه های قرنطینه ناشی از شیوع کرونا، اسباب و علل ساخت مستندی از احوال آدم در این شرایط کرونایی برای آن ها فراهم گردد.

فدائیان در سرانجام با اشاره به آنلاین بودن چهاردهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت: من فکر می کنم همانقدر که فراوری در حالت بحرانی است، شکل عرضه و توزیع و نمایش هم تابع همان حالت بحرانی دارد. برگزاری آنلاین جشنواره برای همه ما تجربه تازه ای است و نمی دانیم چه تبعاتی دارد اینکه آیا فیلمساز منتفع می گردد یا مخاطب؟ و یا کیفیت و سطح کار با توجه به سایز نمایش، پایین می آید یا نه؟ اینها مواردی است که بعدا باید تبیین و تحلیل گردد تا ببینیم آیا این شیوه عرضه واجد کیفیت است یا نه.

اتودهای قرنطینگی مستندی به کارگردانی فرشاد فدائیان و فراوری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است که همراه بیست و چهار فیلم مستند دیگر در بخش ویژه کرونا چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت و خارج از مسابقه حضور دارد.

فیلم های مستند فراوری شده در این بخش با موضوع همه گیری بیماری کرونا و تاثیرات مختلف آن در زمینه های اجتماعی، سیاسی، مالی، فرهنگی به نمایش می آیند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، از 25 آذرماه تا 2 دی ماه 99 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 بصورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "فدائیان: اتودهای قرنطینگی تصویرگر پنج ماه زندگی من در زمان شیوع کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدائیان: اتودهای قرنطینگی تصویرگر پنج ماه زندگی من در زمان شیوع کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید