صنعاء از آزادسازی بیش از 20 تن از اسرای خود اطلاع داد

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن اعلام نمود که 22 تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی یمن در یک فرایند تبادل اسرا با ائتلاف سعودی آزاد شده اند.

صنعاء از آزادسازی بیش از 20 تن از اسرای خود اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حساب و کتاب، عبدالقادر المرتضی رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن، عصر امروز (دوشنبه)، در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر از آزادسازی 22 اسیر از نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اطلاع داد.

به گزارش شبکه المسیره، رئیس کمیته ملی امور اسرای یمن در این خصوص بیان کرد: با یاری و لطف خداوند، امروز (دوشنبه)، 22 تن از اسرای ارتش و کمیته های مردمی در یک فرایند تبادل اسرا با میانجیگری محلی آزاد شدند.

این اعلام در حالی انجام شده است که عبدالقادر المرتضی هفته گذشته تأکید نموده بود که رکود به وجود آمده در پفراینده اسرا به علت سر باز زدن متجاوزان و مزدوران آن ها از ورود به تبادل فراگیر اسرا بوده است.

طبق اظهارات المرتضی، متجاوزان در فرایند اجرایی توافقاتی که با نظارت سازمان ملل متحد منعقد شده است، مانع ایجاد نموده بودند.

او همچنین اشاره نموده بود که رژیم سعودی از فرایند تبادل اسرا که به یاری میانجی های محلی انجام می گردد، جلوگیری نموده و سازمان ملل نیز نتوانسته برای نزدیک کردن نقطه نظرات به یکدیگر راه چاره یا پیشنهادی ارائه کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعاء از آزادسازی بیش از 20 تن از اسرای خود اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعاء از آزادسازی بیش از 20 تن از اسرای خود اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید