صالح از معترضان عراقی خواست سفارت آمریکا را ترک نمایند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، رئیس جمهور عراق از معترضان این کشور خواست تا از سفارت آمریکا و اطراف آن خارج شده و تنش را بیش از این افزایش ندهند.

صالح از معترضان عراقی خواست سفارت آمریکا را ترک نمایند

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ حساب و کتاب، برهم صالح رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه طی بیانیه ای به تظاهرات معترضان عراقی در برابر سفارت آمریکا در بغداد واکنش نشان داد.

وی طی بیانیه ای بیان کرد: کوشش برای حمله به سفارت آمریکا در بغداد نقض توافق های بین المللی است که دولت عراق ملزم به رعایت آنها شده است.

صالح افزود: تجاوز به هیأت های دیپلماتیک به منافع عراق و وجهه بین المللی این کشور به عنوان دولتی با حق حاکمیت آسیب رساند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه افزود: نیروهای امنیتی بایت از هیئت های دیپلماتیک و سازمان های رسمی و منافع عمومی و خصوصی حمایت نمایند.

وی از تمامی معترضان خواست تا از سفارت آمریکا در بغداد و اطراف آن خارج شده و به تشدید اوضاع نپردازند.

امروز (سه شنبه) صدها تظاهرات نماینده عراقی در اعتراض به نقض حاکمیت این کشور توسط آمریکا و حمله به پایگاه های الحشدالشعبی، در برابر سفارت آمریکا در بغداد تظاهرات کردند.

تظاهرات نمایندگان چندین نقطه از سفارت آمریکا را به آتش کشانده و پرچم عراق و الحشدالشعبی را بر فراز دیوارهای سفارت برافراشتند.

پس از این تظاهرات وزیر دفاع آمریکا شامگاه امروز (سه شنبه) بیان کرد که پنتاگون نیروهای بیشتری را به بغداد برای حمایت از سفارت این کشور اعزام خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "صالح از معترضان عراقی خواست سفارت آمریکا را ترک نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالح از معترضان عراقی خواست سفارت آمریکا را ترک نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید