صادرات 7 هزار و 500 دستگاه خودرو در سال آینده ، مردم نگران نباشند، سهم&zwnjشان صادرات نمی&zwnjشود

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به میزان ارزش صادرات ایران خودرو و برنامه صادرات این مجموعه برای سال آینده اظهار کرد: در امسال تا به امروز 5 میلیون دلار صادرات داشتیم و برای سال آینده پیش بینی شده که 7 هزار و 500 دستگاه خودرو صادرات داشته باشیم.

صادرات 7 هزار و 500 دستگاه خودرو در سال آینده ، مردم نگران نباشند، سهم&zwnjشان صادرات نمی&zwnjشود

وی ادامه داد: خودروهای سمند و دنا از محصولات صادراتی ایران خودرو هستند و صادرات به سه کشور عراق، سوریه و آذربایجان را دنبال می کنیم.

مدیرعامل ایران خودرو اضافه نمود: ایران خودرو در باکو سایتی را در اختیار دارد و فراوری در این سایت انجام می گردد اما پس از شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی ویژ ه ای حاکم شد که فرایند را کُند کرد.

وی با بیان اینکه در جهت رفع مسائل موجود برای صادرات با مجموعه وزارت امور خارجه نشست ها و مذاکراتی داشته ایم، گفت: در جریان این مذاکرات بخشی از مسائل رفع شد و بعضی دیگر هم امیدواریم در آینده نزدیک رفع گردد تا بتوانیم صادرات به کشورهای سوریه و عراق را از سر بگیریم.

مقیمی گفت: اما قوانین و مقرراتی در عراق حاکم شده که تا حدی امکان انتقال را سخت نموده و در حال پیگیری هستیم که این مسائل رفع گردد. برای رفع مسائل موجود، دو هفته گذشته جلسه ای با حضور وزیر نیرو در اتاق مشترک ایران و عراق برگزار گردید که امیدواریم هر چه سریع تر به نتیجه برسیم و بتوانیم صادرات به عراق را دنبال کنیم.

وی اضافه نمود: با توجه به افزایش فراوری خودرو و محصولات در مجموعه ایران خودرو، افزایش صادرات بیش از اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سال آینده را در دستور کار داریم. افزایش صادرات هم در بخش قطعه و هم محصولات را در برنامه داریم و ارسال CKD برای تبدیل این قطعات به خودرو در مقاصد صادراتی جزو برنامه های ایران خودرو است.

مقیمی با اشاره به موضوع واردات خودرو در برابر صادرات گفت: سیاست هایی که ایران خودرو امروز در بحث اجرا پیش می گیرید مبتنی با سایت های کلان کشور است طبیعتا هر تصمیمی که در سطح کلان کشور گرفته گردد ایران خودرو تابع و مجری آن تصمیمات است و وظیفه داریم مجریان خوبی برای سیاست گذاری ها باشیم.

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به تحویل تعهدات معوق گفت: مشتریان هیچ نگرانی از بابت تحویل خودرو نداشته نباشند. در بحث فروش فوق العاده هیچ تعهد معوقی نداریم و در بحث معوقات باقی مانده هم تمام کوشش این است در آینده نزدیک سفارشات را تحویل دهیم. سال جاری توانستیم میزان 200 هزار دستگاه معوق را به 18 هزار دستگاه برسانیم.

وی با اشاره به نگرانی مردم از اینکه سفارشات و تعهدات مربوط به آنها به صادرات برسد، تاکید نمود: روندی را در پیش گرفته ایم که با افزایش صادرات، هیچ تعللی در انجام تعهدات داخلی نداشته باشیم. اساسا مازاد فراوری به صادرات می رسد یعنی صادرات جزو برنامه فراوری قرار گرفته است و قطعا تعهدات به گونه ای مدیریت می گردد که تعهدات صادراتی بر اجرای تعهدات داخلی اثرگذار نباشد. بنابراین نه تعهدات داخلی باعث می گردد که در بحث صادرت به اعداد مورد نظر نرسیم و نه تعهدات خارجی مانع از اجرای تعهدات داخلی گردد.

مقیمی تاکید نمود: این وعده رابه مردم عزیز می دهم تا دو ماه آینده بخش قابل توجهی از تعهدات معوق به جز CKDها را تحویل دهیم و متقاضیان خودروها با قطعات داخلی نگران نباشند. به گونه ای برنامه ریزی شده که اعتبار نام و نشان ایران خودرو را به عنوان عظیم ترین مجموعه سازنده خورو در کشور به صندلی واقعی برسانیم واین صندلی را ارتقا دهیم.

منبع: ایلنا

منبع: تجارت نیوز

به "صادرات 7 هزار و 500 دستگاه خودرو در سال آینده ، مردم نگران نباشند، سهم&zwnjشان صادرات نمی&zwnjشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات 7 هزار و 500 دستگاه خودرو در سال آینده ، مردم نگران نباشند، سهم&zwnjشان صادرات نمی&zwnjشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید