زالی:41 درصد فوت شدگان کرونا بیش از 60 سال سن و بیماری دیابت داشتند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، تهران (پانا) - فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت که از ابتدای اپیدمی کرونا تا به امروز 41 درصد متوفیان کرونایی بالای 60 سال داشتند و 81 درصد آنان مبتلا به بیماری های زمینه ای نظیر دیابت و بیماری های قلبی بودند.

زالی:41 درصد فوت شدگان کرونا بیش از 60 سال سن و بیماری دیابت داشتند

به گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی از بستری 328 بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و 92 بیمار جدید در بخش های مراقبت ویژه در 24 ساعت گذشته در تهران اطلاع داد.

به گفته وی، اکنون در بیمارستان های استان تهران 2055 بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که 792 نفر آنان تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

زالی به مراجعه 6000 بیمار سرپایی به بخش های بهداشتی و درمانی در شبانه روز گذشته اشاره نمود و گفت: گرچه شاخصهای مختلف نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نداشته، اما شرایط همچنان باید شنماینده و ناپایدار تلقی گردد.

وی به تغییرات گروه سنی بیماران اشاره نمود و ادامه داد: نسبت به هفته قبل شاهد افزایش مراجعه بیماران زیر 25 سال و بالای 70 سال هستیم. از ابتدای اپیدمی کرونا تا به امروز 41 درصد از موارد فوتی مربوط به گروه های سنی بالای 60 سال بوده است که 81 درصد آنان مبتلا به بیماری های زمینه ای نظیر دیابت، بیماری های قلبی، چاقی و وزن بالا بودند.

زالی با توجه به افزایش ترددهای درون شهری و حضور مردم در کالبد شهر تهران و استفاده از حمل و نقل عمومی به همشهریان توصیه کرد: همشهریان به ویژه گروه های پرخطر و بالای 65 سال از حضور در مکان های پرازدحام که فاصله گذاری اجتماعی مخدوش است اجتناب نمایند و درصورت اجبار حتما از دو ماسک یا یک ماسک و شیلداستفاده نمایند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت ویروس جهش یافته را مهمترین چالش تهران و سایر استان ها برشمرد که دارای قدرت سرایت پذیری و مرگ و میر بالاتری برخوردار است و افراد جوانتر را گرفتار می نماید. علایم بالینی متفاوتی را ایجاد می نماید و فاصله بروز علایم تا فاز التهابی بیماری خیلی کوتاهتر است.

وی با اشاره به تغییر شرایط و رنگ بعضی از شهرهای استان تهران در هفته جاری بر لزوم بازنگری در رنگ بندی شهرها با توجه به میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط شهروندان، تعداد کل بیماران بستری، نرخ رشد موارد تست مثبت pcr، رشد میزان مراجعان سرپایی تاکیدکرد.

اگر این شاخص ها در رنگ بندی شهرها مورد توجه قرار گیرد طبیعتا با یک آمایش جدید می توان در رابطه با کرونا در تهران اظهار نظر کنیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت به آخرین مطالعات اشاره نمود و اضافه نمود: افراد برای پیشگیری از کرونا همچنان باید رعایت شیوه نامه های بهداشتی، شست و شوی دست ها، ضدعفونی کردن سطوح، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را به عنوان یک استراتژی مهم مد نظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زالی:41 درصد فوت شدگان کرونا بیش از 60 سال سن و بیماری دیابت داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی:41 درصد فوت شدگان کرونا بیش از 60 سال سن و بیماری دیابت داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید