دستگیری 70 روزنامه نگار در میانمار

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، بیش از 70 روزنامه نگار در ماه های اخیر توسط ارتش میانمار در راستای جلوگیری از پوشش مستقل خبرهای اعتراضات ضدکوتا دستگیر شده اند. ارتش همچنین مجوز برخی از روزنامه ها را باطل کرده و به برخی از دفترهای خبری یورش برده است.

دستگیری 70 روزنامه نگار در میانمار

یک روزنامه نگار آمریکایی حین خروج از میانمار در فرودگاه بازداشت شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، در جدیدترین مورد دستگیری ده ها خبرنگار و سردبیر از زمان کودتا در میانمار، روز دوشنبه دنی فنستر روزنامه نگار آمریکایی رسانه فرونتیر میانمار حین خروج از میانمار به مقصد کوالالامپور در فرودگاه بین المللی یانگون واقع در میانمار دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، فرونتیر میانمار در بیانیه ای اعلام کرد، از علت دستگیری دنی مطلع نیست و خواستار آزادی هر چه سریعتر او است. کمیته حفاظت از روزنامه نگاران نیز خواستار آزادی فنستر شده است.

بیش از 70 روزنامه نگار در ماه های اخیر توسط ارتش میانمار در راستای جلوگیری از پوشش مستقل خبرهای اعتراضات ضدکوتا دستگیر شده اند. ارتش همچنین مجوز برخی از روزنامه ها را باطل کرده و به برخی از دفترهای خبری یورش برده است.

فنستر یکی از چندین روزنامه نگار خارجی به شمار می رود که از زمان آغاز کودتا در میانمار بازداشت شده اند. به گفته اسوشیتدپرس، ناتان مانگ شهروند آمریکا و سردبیر کامیوت مدیا نیز از دیگر روزنامه نگاران خارجی دستگیر شده است.

روز دوشنبه بستگان یکی از روزنامه نگاران وبسایت خبری مستقل میانمار ناو که سه ماه پیش دستگیر شده بود نیز اعلام کردند، نگران شرایط سلامت او هستند و اجازه ملاقات با او را پیدا نکرده اند.

انجمن رسیدگی به زندانیان سیاسی در برمه اعلام کرده است هنوز 48 روزنامه نگار توسط ارتش زندانی هستند و 5408 نفر از زمان آغاز کودتا تا به امروز دستگیر شده اند که اغلب آن ها همچنان زندانی باقی مانده اند.

منبع: عصر ایران

به "دستگیری 70 روزنامه نگار در میانمار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 70 روزنامه نگار در میانمار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید