خبرنگاران نبی: در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، تهران- خبرنگاران- دبیرکل فدراسیون فوتبال با ارائه توضیحاتی در خصوص نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال که حدود 10 ساعت به طول انجامید، گفت:

خبرنگاران نبی: در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است

مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری نشست هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: این جلسه با حضور کلیه اعضا و تقریبا به مدت 10 ساعت به طول انجامید. با توجه به پیشنهادات واصله از اعضای مجمع در خصوص اساسنامه و همچنین بر اساس الزامات فیفا و با رعایت قوانین داخلی کشورمان، به یک جمع بندی رسیده و موارد بررسی شده برای فیفا ارسال خواهد شد تا نظرات مشورتی فدراسیون جهانی در این زمینه اخذ و در نهایت برابر مفاد اساسنامه، مجددا به اعضای مجمع ارائه شود.

وی در ادامه گفت: یکی از مواردی که در این نشست بررسی شد، بحث ماده یک در اساسنامه بود. در این ماده به طور معین اعلام می شود که فدراسیون فوتبال به عنوان نهاد عمومی غیردولتی است.

وی در ادامه درباره تعداد اعضای مجمع گفت: در خصوص تعداد اعضای مجمع که با شیب ملایمی به جهت رعایت اصول ورزش فوتبال و همچنین مشارکت واقعی اعضا، افزایش خواهیم داشت از جمله سهم حضور بانوان نیز در این بخش بیشتر شده است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در ادامه در خصوص ارکان مستقل فدراسیون گفت: در این خصوص باید بگویم که دقیقا متعاقب با ارجاعات (رفرنس های) بین المللی عمل شد. بر همین اساس اعضای کمیته های ارکان قضایی، کمیته حسابرسی و کمیته انتخابات باید طی فرآیند قانونی توسط مجمع انتخاب شوند.

محمد نبی در سرانجام در خصوص اینکه اعضای هیات رییسه درباره سایر موارد چه تصمیماتی گرفتند، گفت: اساسا رعایت الزامات مراجع بالادستی و تطبیق با قوانین و مقررات داخلی کشورمان از اصول تصمیم گیری در این جلسه ملاک عمل بوده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نبی: در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نبی: در اساسنامه جدید، فدراسیون فوتبال نهاد عمومی غیردولتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید