حمله موشکی به محل تجمع نیرو های منصور هادی

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن همزمان با پیشروی در استان مأرب، ده ها تن از نظامیان سعودی را در داخل خاک این کشور کشته و در استان تعز محل تجمع نیرو های ائتلاف سعودی را با موشک هدف قرار دادند.

حمله موشکی به محل تجمع نیرو های منصور هادی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حساب و کتاب، نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن در منطقه نجران عربستان سعودی ده ها تن از نظامیان این کشور را یا از پای درآورده و یا زخمی کردند.

سایت انصارالله یمن با انتشار تصاویری جدید از منطقه نجران گزارش داد که در درگیری یکشنبه نیرو های ارتش و کمیته های مردمی با ارتش سعودی علاوه بر کشته و زخمی شدن ده ها تن از آن ها مقادیر قابل توجهی سلاح و مهات به غنیمت گرفته شده و بعضی نیز منهدم شده است.

فیلم منتشر شده از داخل مرز های نجران عربستان نشان می دهد آن ها بعد از پاتک نیرو های ارتش یمن در بلندی های این منطقه پا به فرار گذاشته اند. در یکی از این فیلم ها نظامیان سعودی با موشک راهنمایی شونده هدف قرار می گیرد.

مناطق مرزی بین عربستان و یمن طی ماه های گذشته نسبتاً آرام بود با این حال فرایند تحولات میدانی در استان نفت خیز مأرب طی یکی دو ماه گذشته، به نفع ائتلاف سعودی نبود و همین مسئله باعث شد که درگیری ها به این مناطق و سایر جبهه های داخلی یمن کشیده گردد.

استفاده از مدرسه برای در امان ماندن از حملات موشکی

در استان تعز به رغم ادعا های ائتلاف سعودی، حملات آن ها در این استان دفع شده است. نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن در منطقه الکدحه با موشک بالستیک تجمع نیرو های منصور هادی و اتاق جنگ آن ها را هدف قرار داده اند.

رسانه های سعودی، اماراتی و وابسته به دولت منصور هادی مدعی شدند که موشک شلیک شده یک مدرسه را هدف قرار داده که گاف خبرنگار الجزیره در اعلام این خبر خیلی از کاربران یمنی حاملی دولت نجات ملی را خشنود کرد و آن ها از این بابت از خبرنگار این شبکه قطری تشکر کردند.

خبرنگار الجزیره در پخش زنده که در حال گزارش اوضاع جبهه های درگیری بود، گفت: الآن خبری به دستمان رسید که یک موشک بالستیک به مدرسه ای در منطقه الکَدحه اصابت نموده که محل تجمع نیرو های ارتش ملی (منظور دولت هادی) بوده است. اخبار واصله حکایت از آن دارد که تعدادی در این حمله زخمی شده اند. اسم این مدرسه طارق بن زیاد است که محل تجمع نیرو های ارتش ملی در الکدحه بوده است.

گاف خبرنگار یمنی الجزیره باعث شد که این شبکه برنامه او را قطع نموده و به سراغ خبر دیگری برود. ائتلاف سعودی پیتشر نیز در مناطق نزدیک به خطوط مقدم برای در امان ماندن از حملات موشکی، نیرو های خود را در مساجد و مدارس مستقر نموده بود.

ارتش و کمیته های مردمی یمن طی این مدت موفقیت های میدانی خوبی به دست آوردند و بر اساس آخرین اخبار در یکشنبه، این نیرو ها به چند کیلومتری مرکز این استان رسیده و هم اکنون از نظر آتش باری بر سد تاریخی مأرب سیطره دارند. تدام این پیشروی ها باعث شده است که ائتلاف سعودی آشفته شده و دستور دهد نظامیان مزدورش جبهه حجه، الحدیده و تعز را مشتعل نمایند.

اهمیت استان مأرب برای دو طرف درگیر حیثیتی و حیاتی است. چرا که این استان در مرکز یمن واقع شده است و با توجه به فراوری روزانه بیش از 200 هزار بشکه نفت و قرار دریافت آن در شرق استان صنعاء، برای دولت نجات ملی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اهمیت را می گردد از اظهارات محمد البخیتی، از اعضای شورای سیاسی یمن ملاحظه کرد.

او در مصاحبه با المیادین گفت که این استان نفت خیز برای دولت نجات ملی مهم بوده و کشور های متجاوز عامدانه در این جبهه ها دست به تشدید عملیات زده تا بر نبرد مأرب سرپوش گذاشته گردد (جزئیات بیشتر). ائتلاف سعودی هم اکنون 13 نفتکش را در ساحل الحدیده (غرب) توقیف نموده و اجازه پهلو دریافت در بندر این شهر ساحلی را نمی دهد تا با کمبود سوخت، دولت صنعاء را به زانو درآورد غافل از اینکه رسیدن به نفت مأرب راحتر و نسبت به سوخت وارداتی از فیلتر ائتلاف سعودی ارزانتر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حمله موشکی به محل تجمع نیرو های منصور هادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله موشکی به محل تجمع نیرو های منصور هادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید