جعجع وزیرانش را از کابینه بیرون کشید

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، ایسنا نوشت: رئیس حزب القوات اللبنانیه در سایه تداوم نارضایتی ها از دولت لبنان شب گذشته استعفای چهار وزیر خود از دولت سعد حریری را بیان کرد.

جعجع وزیرانش را از کابینه بیرون کشید

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه تاکید نمود، استعفای وزرایش از کابینه سعد حریری نخست وزیر لبنان با هماهنگی با حریری نبوده است.

رئیس حزب القوات اللبنانیه تاکید نمود، فراکسیونش خواهان ثبات در کشور است و می خواهد اموال خصوصی و دولتی محفوظ بمانند و آسیبی به آنها نرسد.

جعجع تاکید نمود، این دولت ناتوان از ایجاد هرگونه راه حلی است و بر این اساس فراکسیون متبوع او تصمیم به استعفای وزاری حزب القوات گرفت.

وی اشاره نمود، در زمان آنالیز بودجه 2020 خواهان تعدادی اصلاحات فوری شده بود و حزبش در آن موقع جدیت مطلوبی را مشاهده نکرد، حزب القوات همچنین خواهان ایجاد بعضی نهادها و کوشش های شفاف شد زیرا مردم اعتمادشان را به مقامات سیاسی از دست داده بودند.

وزیران استعفا نموده غسان حاصبانی معاون نخست وزیر، کمیل بو سلیمان وزیر کار، ریشار قیومچیان وزیر امور اجتماعی و می شدیاق، وزیر مشاور در امور توسعه اداری هستند.

استعفای وزیران مذکور از حزب القوات در تاریخچه دولت های لبنان اولین بار نیست زیرا قبلا نیز جورج افرام وزیر انرژی در دولت رفیق حریری نخست وزیر فقید لبنان از دولت مذکور استعفا نموده بود.

لبنان چند روز است که شاهد اعتراضات مردمی در اعتراض به سیاست ریاضتی دولت است، تظاهرنمایندگان خواهان بهبود وضعیت معیشتی در کشور هستند، آنها با اعلام تصمیم دولت برای اعمال مالیات بر تماس های واتس اپ مخالفت کردند.

نخست وزیر شب آدینه به شرکای خود در دولت 72 ساعت فرصت داد تا پاسخ صریحی ارائه نمایند و همه درباره اصلاحات، توقف هدر رفت سرمایه و موضوع فساد تصمیمات خود را ارائه نمایند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "جعجع وزیرانش را از کابینه بیرون کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جعجع وزیرانش را از کابینه بیرون کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید