تهدید ترامپ به قطع روابط با چین

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به بهانه عملکرد پکن در مقابله با شیوع ویروس کرونا به چین تاخت و تهدید کرد که به روابط با این کشور انتها می دهد.

تهدید ترامپ به قطع روابط با چین

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای گفت: کارهای زیادی است که می توان (در برخورد با چین) انجام داد. می توانیم کل روابطمان را قطع کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا در گفت وگو با فاکس نیوز در پاسخ به این سوال که اگر دست به این کار بزنید چه اتفاقی خواهد افتاد، مدعی شد: 500 میلیارد دلار ذخیره خواهیم کرد.

ظاهرا این صحبت ترامپ اشاره به کسری بسیار زیاد آمریکا در تجارت دوجانبه با چین است.

آمریکا پیش از این چین را عامل انتشار ویروس کرونا در دنیا دانسته و خواهان پرداخت غرامت به خاطر خسارات ناشی از شیوع کرونا از سوی این کشور شده بود. چین این اتهامات را رد نموده است.

ترامپ در این مصاحبه بار دیگر چین را مسئول شیوع بیماری کرونا دانسته و از پیامدهای احتمالی آن سخن گفت. خبرنگار از ترامپ خواهان شرح تعیین درباره پیامدهای احتمالی شده و ترامپ در پاسخ گفت که هر چیزی ممکن است.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه در پاسخ به این که آیا ممکن است آمریکا ویزای دانشجویان چینی را که در آمریکا مشغول تحصیل هستند، تمدید نکند، گفت که واکنش آمریکا می تواند بسیار گسترده تر باشد و آمریکا می تواند کل مناسبات خود با چین را قطع کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با شیوع بیماری کرونا نه تنها به چین، بلکه به سازمان بهداشت دنیای و حتی فرمانداران ایالت های مختلف آمریکا نیز حمله نموده و آن ها را مسئول شیوع این بیماری اعلام نموده است. اما حملات او به چین از شدت بیشتری برخوردار بوده است.

به گزارش دویچه وله، حملات و تهدیدهای جدید آمریکا علیه چین درباره شیوع بیماری کرونا می تواند بار دیگر به جنگ تجاری بین دو کشور دامن بزند. شیوع بیماری کرونا اندک زمانی پس از امضای توافق نخست دو کشور بر سر سامان دادن بازرگانی خارجی رخ داده است.

در چنین شرایطی، سخن گفتن از قطع کامل مناسبات دو کشور بی تردید بر تنش برخاسته از جنگ تجاری خواهد اضافه نمود. ترامپ حتی چندی پیش از الزام چین به پرداخت غرامت به خاطر شیوع بیماری کرونا سخن گفته بود.

بر اساس گزارش اشپیگل، شانس موفقیت دولت آمریکا در اجرای چنین سیاست هایی، بسیار نازل ارزیابی می گردد اما گفته می گردد که چنین اظهاراتی روی هواداران ترامپ تاثیری مثبت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تهدید ترامپ به قطع روابط با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ به قطع روابط با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید