تنظیم نبودن باد تایر ها چه خطراتی به همراه دارد؟

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، تنظیم نبودن باد لاستیک ها یکی از معایبی است که می تواند به لاستیک های خودرو آسیب وارد کند.

تنظیم نبودن باد تایر ها چه خطراتی به همراه دارد؟

به گزارش ، پر یا کم بودن باد لاستیک ها یکی از معایبی است که می تواند به لاستیک های خودرو آسیب وارد کند که در این گزارش به بعضی از این مسائل اشاره شده است.

اگر فشار باد خیلی زیاد باشد، معایبی ظاهر می گردد که از جمله آن می توان به باریک شدن سطح تماس لاستیک و جاده، و کاهش قابلیت های لاستیک و پایداری آن اشاره نمود.

همچنین فشار زیاد باد لاستیک آرامش و راحتی در رانندگی را سلب می نماید و باعث ساییده شدن بیش از حد قسمت میانی می گردد.

گفتنی است که از بین رفتن قابلیت جذب نیرو های وارده از جاده به لایه های میانی لاستیک و افزایش آسیب پذیری آن ها از دیگر معایب ظاهر شده به واسطه باد زیاد لاستیک است.

همچنین در این زمینه می توان به تمایل زیاد جدا شدن لایه های لاستیکی در زمان گرم شدن لاستیک، به دلیل تجمع نیرو ها در مرکز آج ها نیز اشاره نمود.

در این بین اگر فشار باد لاستیک کم باد ممکن است معایبی همچون زیاد شدن مصرف سوخت به دلیل افزایش سطح تماس لاستیک با جاده دیده گردد.

سفت شدن یا انحراف فرمان به یک سمت در هنگام کم باد بودن چرخ های جلو و ساییده شدن سریع تر و بیشتر قسمت بیرونی آج ها نیز از معایب فشار باد کم لاستیک به شمار می رود.

بروز خطر جدی با بالا رفتن بیش از اندازه دمای لاستیک در زمان حرکت به دلیل تغییر شکل زیاد در ناحیه تماس لاستیک با جاده و افزایش احتمال جداشدن لایه ها از مواردی است که در هنگام کم شدن باد لاستیک دیده می گردد.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تنظیم نبودن باد تایر ها چه خطراتی به همراه دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنظیم نبودن باد تایر ها چه خطراتی به همراه دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید