بیماران برای درمان سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت قم پذیرش می شوند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، جانشین معاون بهداشتی علوم پزشکی قم گفت: به دنبال شیوع بیماری های حاد تنفسی و کروناویروس در قم، تمام مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهر از ساعت 8 صبح تا 14 پذیرای بیماران سرپایی خواهند بود.

بیماران برای درمان سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت قم پذیرش می شوند

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ حساب و کتاب، جواد باقری، جانشین معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم طی گفت: وگویی با اشاره به کوشش شبانه روزی نیرو های مرکز بهداشت استان قم در راستای پیشگیری از شیوع کرونا اظهار کرد: کارشناسان سلامت روان مرکز بهداشت با حضور در آرامستان بهشت معصومه (س) اقدام به ارائه مشاوره به اعضای خانواده متوفیان نموده و مورد مدیریت استرس، سوگ، تاب آوری و آرام سازی مشاوره های لازم را ارائه می نمایند.

باقری اضافه نمود: راه اندازی ماشین های بلندگودار برای پخش توصیه های بهداشتی و اطلاعیه های مرکز بهداشت در سطح شهر برای حساس سازی و اطلاع رسانی به همشهریان گرامی به ویژه در مناطق حاشیه شهر یکی دیگر از اقدامات اجرا شده است.

جانشین معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: کمیته بحران معاون بهداشت تا به امروز پانزدهمین نشست خود را به صورت روزانه برگزار نموده و مدیران گروه های پنج گانه این کمیته درحال انجام رسالت های تخصصی خود هستند.

وی ادامه داد: به دنبال بروز وشیوع بیماری های حاد تنفسی و کروناویروس در شهر مقدس قم، کلیه مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهر از ساعت هشت صبح تا 14 پذیرای بیماران سرپایی خواهند بود.

باقری اضافه نمود: همشهریان گرامی می توانند برای دریافت خدمات درمان سرپایی به مراکز خدمات جامع سلامت محل زندگی خود مراجعه نمایند و پزشکان مراکز بر اساس دستورالعمل ابلاغی در صورت احتیاج، موارد بیماری های حاد تنفسی را به مراکز درمانی و بیمارستان ها ارجاع خواهند داد.

این مقام مسئول در انتها گفت: با توجه به اینکه یکی از گروه های پرخطر در ابتلا به کروناویروس سالمندان هستند بر اساس ابلاغ معاونت بهداشتی مقرر شد تا کلیه سالمندان بالای 60 سال ثبت شده در سامانه الکترونیکی بهداشت توسط مراقبین سلامت مراکز و پایگاه های سلامت شناسایی شده و با استفاده از تماس تلفنی ضمن پیگیری سلامت سالمندان در راستای پیشگیری از ابتلا به کرونا آموزش های لازم به خانواده ها و سالمندان ارائه شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیماران برای درمان سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت قم پذیرش می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران برای درمان سرپایی در مراکز خدمات جامع سلامت قم پذیرش می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید