بیا تو و گریه کن!

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، اتاق گریه یکی از ابداعات تازه یک گروه روانشناس در اسپانیاست. رسانه رویترز در این باره می نویسد:

بیا تو و گریه کن!

بیا تو و گریه کن! این جمله را در ورودی این مجموعه نوشته اند و در قسمتی دیگر با رنگ صورتی نوشته اند من نیز اضطراب دارم

در گوشه ای دیگر، تلفن هایی است که می توانی با کسانی که ضروری است تماس بگیری، کسانی مثل چند روانشناس که نام ها و شماره های تماس شان در این اتاق وجود دارد.

هر کسی می تواند در این مجموعه در شهر مادرید که اتاق گریه نامیده می گردد، حضور پیدا کند و یک دل سیر برای خودش گریه کند! این مجموعه هدف خود را حذف تابوی سلامت روان در جامعه عنوان نموده است و می گوید در اسپانیا نیز مثل بسیاری از کشورها گریه کردن در ملأ عام نوعی تابو به شمار میرود و باعث می گردد مردم وقتی احتیاج به گریه کردن دارند جلوی خودشان را بگیرند و این آسیب های دیگری در پی دارد.

هفته پیش، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا خاطرنشان کرد که 100 میلیون یورو برای انواع راهکارهای سلامت روان در جامعه اختصاص داده اند که شامل خدمات مختلفی از جمله راهنمای 24 ساعته جلوگیری از خودکشی است. جالب است بدانید که فقط در سال 2019، 3671 نفر در اسپانیا به دلیل خودکشی جان شان را از دست دادند. خودکشی دومین دلیل مرگ و میر در اسپانیا به شمار میرود و بر اساس داده های دولت از هر 10 نوجوان در این کشور یک نفر دارای بیماری روانی است و نزدیک به 6 درصد جامعه از اضطراب رنج می برند.

کارشناسان امیدوارند اتاق گریه بتواند به سلامت جامعه اسپانیا یاری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بیا تو و گریه کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیا تو و گریه کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید