اسپر: سئول باید هزینه های بیشتری برای نیروهای آمریکایی بپردازد

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، وزیر دفاع آمریکا گفت که سئول باید هزینه های بیشتری را برای استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور بپردازد.

اسپر: سئول باید هزینه های بیشتری برای نیروهای آمریکایی بپردازد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ حساب و کتاب، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز جمعه، کره جنوبی را تحت فشار قرار داد تا هزینه های بیشتری برای استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور بپردازد و توافق اطلاعاتی نظامی بین سئول و توکیو را حفظ کند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، اسپر پس از جلسه با جئونگ کیونگ دو همتای خود گفت، دو کشور به منظور حمایت از تلاش های دیپلماتیک مداوم برای انتها دادن به برنامه هسته ای کره شمالی، باید در رزمایش های مشترک نظامی خود انعطاف پذیر باشند.

آمریکا و کره جنوبی در تلاش هستند تا توافقی را در هفته های آینده برای تامین هزینه های استقرار 28 هزار و 500 نیروی آمریکایی در سال آینده، انجام دهند.

اسپر گفت: کره جنوبی یک کشور ثروتمند است و می تواند و باید هزینه های بیشتری را برای استقرار ارتش آمریکا در کره جنوبی پرداخت کند.

یک قانون گذار کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد که مقامات آمریکایی برای استقرار سالانه نیروهای خود در این کشور، 5 میلیارد دلار درخواست کرده اند که این مبلغ 5 برابر آن چیزی است که سئول با آمریکا توافق کرده بود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "اسپر: سئول باید هزینه های بیشتری برای نیروهای آمریکایی بپردازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپر: سئول باید هزینه های بیشتری برای نیروهای آمریکایی بپردازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید