استاندار خوزستان اختیار حل مسائل را به فرماندار اهواز تفویض کند

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، خبرنگاران/خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم استاندار خوزستان با اختیاراتی که به فرماندار اهواز تفویض می کند، بسیاری از مشکلاتی که نباید به استانداری سریز شود را در شهرستان حل نماید.

استاندار خوزستان اختیار حل مسائل را به فرماندار اهواز تفویض کند

شبیب جویجری در نشست شورای اداری و آیین تکریم فرماندار سابق و معارفه سرپرست فرمانداری اهواز که شامگاه چهارشنبه (10 آذرماه) برگزار شد، اظهار کرد: از استاندار خوزستان تشکر می کنیم که پس از بررسی های فراوان، آقای فلاحی را به عنوان فرماندار کلانشهر مهم اهواز انتخاب کرد. از زحمات آقای عالمی نیسی که مدیری کارآزموده و باتجربه و در تراز مدیران خوب خوزستان است، تشکر می کنم و امیدوارم مدیریت خوزستان از وجود وی در مسائل مختلف استفاده کند.

به گزارش وبلاگ حساب و کتاب، وی با بیان اینکه همه توان مان را برای رفع مسائل اهواز به کار می بریم، اضافه نمود: آقای فلاحی بر مدیریت بحران مسلط بوده و هست و این انتخاب مورد اجماع اکثریت مدیریت استان و صاحب نظران بوده است. وی مدیری شایسته و باتجربه است که مدیریت جهادگونه را در اهواز به نمایش خواهد گذاشت. ما نیز به پشتیبانی وی خواهیم شتافت و امیدواریم مدیریتی در خور شأن مردم اهواز و توابع از خود بروز دهد. برای آقای عالمی نیسی نیز آرزوی توفیقات روزافزون در مسئولیت های نو دارم.

کننده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم استاندار خوزستان با اختیاراتی که به فرماندار اهواز تفویض می کند، بسیاری از مسائلی که نباید به استانداری سریز شود را در شهرستان حل نماید. انتظار می رود فرماندار اهواز بتواند حاکمیتی که از سوی وزارت کشور و استانداری به وی داده شده است را در اهواز اعمال کند.

وی بیان نمود: اهواز دومین شهر از نظر منطقه ها حاشیه نشین است و حدود 400 هزار حاشیه نشین داریم. میانه نرخ بیکاری در منطقه ها حاشیه ای نیز از میانه سایر محله ها بسیار بالاتر است که باید فرماندار اهواز با قدرت، شورای اشتغال شهرستان را فعال کند تا میانه نرخ بیکاری کاهش یابد.

جویجری اضافه نمود: دو شب پیش خدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودم و در این جلسه در مورد بومی گزینی در دو سطح شهرستانی و استانی صحبت شد. استاندار خوزستان بخش نامه ای صادر کرده است که بنا بر آن همه شرکت های مجاور هر شهرستان، موظف هستند ابتدا نیروی کار آن شهرستان را جذب کنند و سپس نیروی کار دیگر شهرستان ها را به کار بگیرند.

وی شرح داد: شهرستان اهواز، محتاج فرصت های شغلی نیست و علت این شرایط، عدم بومی گزینی دقیق و اجرا نشدن عدالت در بومی گزینی است. استاندار خوزستان اجرای عدالت در بومی گزینی را به فرماندار اهواز تفویض خواهد کرد و سعی می شود در این راستا، نرخ میانه بیکاری کاهش و فرصت های شغلی افزایش یابد.

کننده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل ناامنی های اجتماعی بالا بودن نرخ میانه بیکاری و کم سوادی جوانان است، گفت: فرماندار اهواز باید با دقت نظر ابتدا در مورد مبارزه با معلول در مورد ناامنی های اجتماعی اقدام کند اما علت این مسائل نباید فراموش شود. در این راستا باید شورای آموزش و پرورش و فرهنگ عمومی نیز تقویت شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استاندار خوزستان اختیار حل مسائل را به فرماندار اهواز تفویض کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار خوزستان اختیار حل مسائل را به فرماندار اهواز تفویض کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید